تبلیغات


از ییلاق یا گیلوان
از هم ابتدای دخول به این ییلاق، منظره بسیار زیبای مسکن حجره های چوبی مدخل سرپوش میان درخت زار مه آلود با درختانی همتا آلو جنگلی، فندق و راش، جمع را مجذوب می کند. پیاده روی داخل میان درختان و مسکن حجره ها و رفتن به بالاترین نقطه دهکده و تماشای ناحیه ماسال از دوردست، کلاً و همه التذاذ بخش است، اما چنانچه با راهنمایی بلدهای محلی، کوهپیمایی سبکی باب مراتع «آلاله پشت» داشته باشید، با یک تیر نوبت نشان متنفر اید؛ هم پیاده روی کرده اید و نیز محل مرگ میرزا کوچک خان جنگلی را دیده اید.


 


 


جاذبه های گردشگری ییلاق ماسال


ییلاق پاییزی داخل ماسال م  ه آلود  
اگر نیز کوهنورد حرفه ای هستید، می توانید به قله زیبای «خندیله» بالاروی کنید. خوش آمد پذیره ابرازعلاقه بسیار زیاد مسافران و تورها از این دهکده ییلاقی، جمع و منها بر امکانات فراوان، چند مغازه نیز خواهید دید و مشکلی از این بابت نخواهید داشت. حتی انتهای این ییلاق، به مسیری خواهید خورد که تا کوه راه «گیلوان» پیش می نهر جگربند و نهایتا به مسیر خاکی «ماسوله به خلخال» منتهی می شود.


 اگر به ماسال سفر کردید، حتما از آبشارهای دم هم دیدن کنید؛ آبشارهایی از قبیل آبشار «ویوز» درب مجاورت سوق رده ییلاقی النزه سر پشه دره شاندرمن، آبشار «خون» با رفعت بیش از 15 متر، آبشار «تولی نساء» و آبشار «رامینه» و همچنین غارهایی همچون حفره باستانی خندیله پشت، سوراخ چسلی و غار کلچال که تمام زیبایی های غارهای گیلان را باب خود فرقه کرده اند. درون عین حال، دیواره سنگی «اسبه ریسه» ماسال دارای یکی از تخته سنگ های بلند سنگ نوردی کشور است که می تواند مسابقات بزرگ ملی، منطقه ای و حتی جهانی در آن برگزار شود. این دیواره سنگی، نه تنها مجال سنگ نوردی را به حرفه ای های این پرش می دهد، بلکه امکان کایاک سواری را هم مدخل سرپوش اختیار قایقران هایی ثبات می دهد که محبوب دارند داخل رودخانه خروشان پایین سنگ هم ورزش کنند.


تصاویر ییلاق ماسال،بازار ییلاق ماسال


 


 


 


در بازار محلی ماسال  


  بازار یوم دوره ماسال باب انتهای بلوار اصلی شهر قرار دارد که موجودی ای کوچک، لیک دیدنی است. خاصیت بازار نهار ماسال که شنبه بازار نفس معروف است، به دیگر بازارهای روزانه محلی که داخل مناطق مجاور برپا می شود، این است که برخلاف وافراً و به ندرت بازارهای محلی که از کالا اقسام چینی ممتع شده اند، می توانید قبیل های بن محلی و سنتی خریداری کنید.


 

زیبایی های «گسکر» را فراموش نکنید
طبیعت گردی در شهری که دیگر مدفون نیست!    


 
یک سفر کوتاه ممتلی از جنگل، کوه، شکفت و کلبه های روستایی! برای چنین سفری شاید هیچ مقصدی به تعداد سفر به گیلان و هیچ زمانی به حد این روزها مناسب نباشد؛ استانی که گر دیدنی ترین طبیعت بکر ایران نباشد، بدون شک یکی از دیدنی ترین جذب های طبیعی کشور به عدد می رود.شهر تاریخی و مدفون «گسکر» دروازه اندر منطقه «گسکرات»، از مهم ترین و باشکوه ترین تبعات تاریخی به جای مانده درون استان گیلان است که به دلیل موقعیت راهبردی و بی نظیر نفس . از مهم ترین ملاحت و دافعه های تاریخی خو کشور محسوب می شود. «گسکر» تو 23 کیلومتری معبد سرا و و معدود فاصل ولایت و دهستان های ماسال، شاندرمن و تالش نهاد استقرار دارد که از زمانه قاجاریه به بعد، شهری مدفون و فراموش شده و ناشناخته به عداد حساب آمار می رفت.بنا به عرض ریش سفیدان محلی، این دار روزگاری نقش برج دریایی دریایی را برای قایق های کوچک و ماهیگیران تالاب عبادتگاه سرا ایفا می کرد. در متعلق روزگار، مردم دیه با آویزان کردن فانوس بر روی شعبه های این درخت، به ماهیگیران و کشتی ها برای یافتن ساحل کمک می کردند.

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در شنبه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۶ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: مکان های دیدنی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha