تبلیغات

برای سفر درون تابستان گزینه های بی شماری پیش روی شماست. می توانید داخل مسیر تهران، کاشان، اصفهان و شیراز سفر کنید. دروازه اندر مسیر هنر و تمدن که آبادی ها جذب ی گردشگری نصف آفاق و شیراز را به شما می دهد. می توانید راهی مشهد مقدس شوید و درب طول مسیر از مغاک نمکی گرمسار، قاپو های گرمسار، قاپو ی قصر سمنان، مسجد تاریخانه، چشمه علی و تپه ی حصار دامغان، جنگل غمامه شاهرود، مرقد عطار و مسجد جامع در نیشابور بازدید کنید و باب مشهد هم ته از زیارت حرم، تماشای کلات نادری، تربت نادرشاه افشار، حبس هارون الرشید و... را از قدرت ندهید.


ایرانگردی,جاهای دیدنی ایران


 
حاشیه ی خلیج فارس، مسیر کردستان- کرمانشاه- همدان و سفر به استان های غربی بازهم می تواند گزینه های دیگر سفر تابستانی شما باشد. ما هم هفت مقصد متنوع برای شما گلچین برگزیدن کرده ایم که می توانید درب نیمه ی دوم تابستان به آنها سفر کنید.


 


اگر وسط جرات تان سیر و گذار درون طبیعت را می خواهد
روستای کندوان


 


 
اینجا تنها روستای صخره ای و مسکونی جهان است. روستایی که خیلی از کلان سال هایش می گویند منحصراً بس زیر همین سقف های سنگی، یا به کلام خودشان «گایا» خوابشان می برد. احیانا سابقه ی سکونت درون اینجا به وقت حمله ی مغول ها بر می گردد که اهالی رستاق به دم پناه آورده اند، ولی همین ماوا ماندگار شده اند. تقریبا جمیع ی مسکن حجره های این راستا شبیه سکونت فصل های اولیه ی انسانهاست و جملگی آنها مخروطی شکل هستند. اینجا یک موزه ی کوچک مردم شناسی همچنین دارد که بعضی از آلات مرتبط با زندگی مردم کندوان را در ثانیه به نمایش گذاشته اند. حدود یک کیلومتر دهات هم تو سمت چپ شارع خانه هایی شبیه مسکن حجره های کندوان به روزی معیشت «هیله ور» بود دارد.

نشانی: از تبریز باید وارد جاده آذرشهر شوید و بعد از قرارگذاشتن سپری کردن شهرک سهند، به روستای کندوان برسید.


 


چنانچه در پایتخت هستید
موزه ی فرش  


 


 
1500تخته زیرانداز اینجاست، ولیک فعلا 150 تخته از آنها امکان نمایش دارند. زیرانداز هایی که قصه حدیث هایی شنیدنی دارند. بسیاری از آنها سال ها کاخ نشین بوده اند و زیر پای پادشاهان و امرا و درباریان سلسله های نوبت های نامشابه و آشنا تاریخ ایران. درب موزه ای که غیر از دوشنبه ها و ایام سوگواری هر گاه از ساعت 9 تا 17:30 باز است ! با سرزدن به اینجا، علاوه بر تماشای گره های چشم نواز تبریزی ها و کرمانی ها و کاشانی ها و قمی ها، می توانید پیرترین فرش کره ارض «پازیریک» را نیز ببینید، یقیناً نسخه ی کپی اش را! چون ریشه فرش سر پشه دره موزه آمریتاژ سن پترزبورگ نگهداری می شود. طرح و شمایل پازیریک 2500 ساله نقش می دهد یک زیرانداز کاملا ایران است.

نشانی: تقاطع خیابان های فاطمی و کارگر، موزه فرش


 


جاذبه های گردشگری ایران,مکانهای دیدنی ایران


 


 اگر هیجان پرش بر نفع علیه و له روی بالا و طبیعت را رفیق دارید
تله کابین گردنه ی حیران  


 


   
«حیران» را با اقلیم سرسبز و جاده ی پرپیچ و خم و خطرناکش می شناسند. کوه ای که با پرش تله کابین می توانید زیبایی و هیبت نزاکت مال و دروا و کوهستان زیبایش را تماشا کنید و حظ ببرید. طول خط تله کابین حیران حدود 1.6 کیلومتر است و وقتی سوار وقت حسن می شوید، بسته به اینکه با چه سرعتی حرکت کند، بین 11 تا 20 دقیقه سر پشه دره راه خواهید بود تا به ایستگاه عاقبت برسید.نشانی: ایستگاه تله کابین داخل میانه شهرهای آستارا و اردبیل ثبات دارد و از هرکدام حدود 35 کیلومتر بعد دارد.

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در چهارشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۵ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: مسافرت
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha