تبلیغات

سقالکسار روستایی است از حومه بخش مرکزی مدینه رشت سر پشه دره استان گیلان ایران که تو ۱۵ کیلومتری کنارها و شمال شهر رشت تو دهستان لاکان هال دارد در پیرامون مزار مالک سید شریف دریاچه های متعددی هستی نفس دارد که دارای طبیعت بسیار زیبایی می باشند. یکی از بزرگترین این دریاچه ها (استخرها) سد خاکی سقالکسار می باشد که تو نزدیک چماچاه و روستای سقالکسار درست شده است و درون تمامی فصول مسافران را به سمت خود جاذبه می کند. با حدود یک کوی ساعت رانندگی از رشت می توان به این روستای تحت العاده دلچسب رسید. 
روستای سقالکسار با چشم اندازی زیبا، سرشار از سکوت دریاچه ایست که انبوهی از درخت های جنگلی سر به سپهر کشیده  متعلق را مهارت کرده است. سقالکسار غیر از این دریاچه، جلب های طبیعی زیادی دارد کافی است سری به این دیه بزنید و با مردم مهربانش که مقام اکثر آنها کشاورزی  است از نزدیک مانوس شوید. مزارع برنج و بوی شالی و خوشه های طلایی رنگش درب فصل بهره برداری از برنج نمود ای خاص به این روستای خوش عصاره و هوای گیلان می دهد و گفتنی است دریاچه سد سقالکسار مدخل سرپوش هر فصلی زیبایی های خاص خودش را دارد.  


 
راه دسترسی به روستای سقالکسار


آدرس و مسیر دسترسی به روستای سقالکسار از راه قزوین به رشت : بعد از پلیس راه، تقاطع روگذر به سمت فومن، آقاسید شریف (که موزه میراث روستایی درب این مسیر محقق حادث شده است).

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴ قبل از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سفر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha