تبلیغات

درکش از روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که مدخل سرپوش شهرستان مانه و سملقان رسم دارد و به نشانی یکی از دل‌انگیزترین جاذبه‌ها و کم‌ نظیرترین جلوه‌های گردشگری روستایی استان بر گستره انتها کوه یامان داغی لمیده است.
 
 روستای درکِش- خراسان شمالی
درکش از روستاهای گردشگری خراسان شمالی است که درب شهرستان مانه و سملقان ثبات دارد و به لقب یکی از دل‌انگیزترین جاذبه‌ها و کم‌ نظیرترین جلوه‌های گردشگری روستایی استان بر ذیل کوه یامان داغی لمیده است. کنیه این روستا درون گذشته «دره‌کش» بوده ولی اهالی برای سادگی تلفظ دم را بعد از مدتی به درکش تغییر داده‌اند. سوق رده «درکِش» به شدت کوهستانی است. از کوه‌ که بالا بروی بین دره‌های بزرگ و کوچک چندین چشمه‌ عصاره خنک پیدا می‌شود. جنگل‌های درکِش و دروا خالدار یکی از مسیرهای لایتغیر بعضی کوهنوردان و علاقه‌مندان به پیاده‌روی تو این قطار بود. دهات وسط یک دروا باشکوه است. با چشم‌اندازی غیرقابل وصف و غاشیه گیاهی عظیم.


  مکانهای تفریحی خراسان,جاذبه های گردشگری خراسان


روستای چِنِشت- خراسان جنوبی


کمی به سمت نیمروز جهات خراسان برویم. چِنِشت، یکی از روستاهای دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه سر پشه دره استان خراسان جنوبی است. روستای چنشت به لحاظ حفاظ محلی به سرزمین رنگ‌های ایران معروف است با جاذبه‌های زیبای طبیعی، تاریخی و فرهنگی به خطاب یکی از روستاهای منظور آرمان گردشگری خراسان جنوبی مشخص و ناپیدا می‌شود.

روستای بوژان- خراسان رضوی 


به سمت رستاق که بروید، لحظه را داخل دامن رشته کوه بینالود با آبشاری قادر و درخت‌های نامحدود گیلاس خواهید دید. بسیاری از مردم وقت حسن منطقه ساعت‌ها پیاده‌روی می‌کنند تا کنار آبشار بوژان بنشینند و چای بنوشند. باغ‌ها و مزرعه‌ها نزاکت مال زمان شمشیر از محصولات کشاورزی ولیک گیلاس و آلبالوهای ترش و آلوهای باطراوت را می‌شود بیرون از باغ‌ها کنار جگرپاره و دروازه اندر کوه‌ها پیدا کرد بر درختانی تنومند چندین ساله که عادت کرده اند، رهگذران خودشان را با متعلق همه میوه آفتاب‌خورده راضی کنند. 


 


 

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در جمعه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶ قبل از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سفر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha