تبلیغات


 
خانه میرزا کوچک جنگلی
خانه میرزا کوچک خان جنگلی می تواند یکی از اولین گزینه های گردشگری تاریخی شما دروازه اندر رشت باشد. خانه ای که بعد از 85 سال به حال خود رها شدن و به صورت مخروبه باب آمدن، عاقبت درب سال 1382 دوباره رونق گرفت و با کمک های مردمی و با پشت دادن به اسناد و عکس های جمع آوری شده به نیز صورت یکم و آخر بازسازی شد. 


 


 خانه موزه و مرکز اسناد میرزا کوچک جنگلی همه صوم امساک از ساعت 8 بامداد تا 13 و جمعه ها از ساعت 10 پگاه تا 17 عصر یکسره نیرنگ ساز و نازش میزبانی شما عزیزان را دارد.کتابخانه نیز درون ایام هفته 8 تا 13 باز است. اگه به رشت سر زدید از خانه موزه و مرکز اسناد میرزا کوچک جنگلی دیدن کنید.نشانی: رشت خ استادسرا کاشی 15


 


خانه ابریشمی رشت
خانه ابریشمی از بناهای زیبای دور قاجار و تو محله صیقلان رشت واقع است. این خانه دارای خیز تالار به عنوان های چینی خانه و تالار آیینه است. تمام یک از تالار ها با تزئینات پر کار آرایش یافته اند. درون تالار چینی خانه ظروفی منقوش به نقش زمین لای و مرغ، درون دوایری که با گچ بری ها تبحر شده، به جای ناراحت اند. از دیگر بخت های این بنا تالار آیینه با آینه کاری های دقیق و ظریف است. تزئینات بی تعداد سقف، گیلویی ها، طاق ها، طاقچه ها و سردرها به همراه گچ بری های ظرفی در حوالی پیش بخاری این بنای مسکونی را در ردیف زیباترین منازل زمانه قاجاریه رسم داده است. از آنجا که این بنا تو گذشته به حاجی میرزا ابریشمی تعلق داشت. امروزه نیز با نام هم صحبت اولیه نزاکت مال خوانده می شود.     


 


رشت,جاهای دیدنی رشت


 


 


 آرامگاه میرزاکوچک خان
سلیمانداراب مدفن میرزا کوچک خان جنگلی هم هست. پشت وقتی از مسکن حجره او دیدن کردید، سری نیز به آرامگاهش در مین ارزش بزنید. بازسازی مقبره این بزرگمرد تاریخ مبارزات گیلان و ایران تو سال 1360 ش مطرح شد. طرح مقبره با توجه با مبادی بنیادها و فروع معماری سنتی توسط جنگ فنی حفاظت تبعات باستانی گیلان تهیه و به مرور به ارتکاب در آمد.در مرحله بعد طرح تاسیس مجموعه فرهنگی میرزا کوچک مد نظر سکون دارد. مرقد میرزا تو گورستان سلیمان داراب محقق حادث در نواحی پهلوها شهر رشت امروزه مورد بازدید مشتاقان میرزاست.


 


آثار تاریخی رشت, دیدنی های رشت, نوشته ها پیامدها باستانی رشت


  بقعه ملک میل لرزان
بقعه ملک میل لرزان در دهکده خدیو میل لرزنده خطبه سرا محقق حادث و مدفن قطب پیش نماز و ماموم سلطان محمود سلطان دینوری از فرزندان زین العابدین (ع) است. این بقعه به دلیل لرزش ستون چوبی از مال التجاره صندل که در اتاق حرم صبر دارد و دارای جنبش است، چنین نام ناراحت است. اتاق لحد در وسط آرامش دارد و ایوان هایی دروازه اندر اطراف لحظه واقع است. خانه حرم از وارد و خارج هشت ضلعی و دارای گنبدی است که تو داخل لحظه آیات قرآنی نقش شده است.

در پاره بالای قبه نقش ترنج 18 قسمتی دیده می شود. جعبه بقعه دارای گره چینی مشبک حصیری و طرح های حکاکی است. از تزئینات بنا می توان از ستون های چوبی یخ وازده و سر ستون سرا نام برد. زنجیر و قندیل بقعه از کارهای چوبی منحصر بفرد استان است. در شمال بنا مسجدی وجود دارد.    

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۸ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: مکان های دیدنی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha