تبلیغات

آخرین روزهای تابستان حتی شناسا گشتن معبر هستند و کم کم به برش پاییز و روزهای بازگشایی مدارس نزدیک تر می شویم. پس بعد چه خوب است که گر کودک مدرسه ای دارید سبق از عنفوان مدارس او را به سفری یک صوم امساک ببرید تا با نشاط و آمادگی بیشتر مکتب را بدو کند.


گردشگری,تور گردشگری


این شاهرگ اقتصادی، سیاسی و نظامی دنیا باستان، با مویرگ‌هایی که دروازه اندر سراسر مشرق‌زمین به‌ویژه سرزمین جاویدان ایران کشیده است، ملت‌های مهتر رهبر ممتاز تا روستاهای کوچک را به نیز پیوند می‌داد. بدیهی است که چنین شاه‌راه عظیمی نیازمند استراحت‌گاه‌هایی فراخور حال کاروانیان و لشکریان بود. جایگاه‌هایی که با داشتن آب دهان منی کافی و امنیت، خستگی را از تن کاروانیان به داخل آورد. از اوقات باستان درب جای‌جای این شاهراه افسانه‌ای کاروانسراهایی به سمت راهیان و رهواران ساخته بودند. از آنجا که درب دوران شاه‌عباس صفوی، بسیاری از این کاروانسراها مرمت و نوسازی شده و یا ایجاد شدند، آنها را به عنوان کاروانسراهای شاه‌عباسی می شناسیم. به‌راستی که این عصر را باید اوقات زرین کاروانسرای ایران نامید.


گردشگری,تور گردشگری


۸- روستای پاده پاده، روستایی از توابع بخش آرادان ولایت و دهستان گرمسار داخل استان سمنان و آنچه سفر به روستای پاده، را از بقیه جاذبه‌های گردشگری منطقه متمایز می‌کند، نیستی تونل‌های برجسته نمک سر پشه دره این ناحیه رده بازار است. منطقه‌ی گرمسار که میزبان بزرگ‌ترین معادن و تونل‌های نمک مدخل سرپوش منطقه‌ی خاورمیانه، متوجه شدن حاضر ۴۰ تونل نمک را داخل خود جای داده است و سهم عمده‌ای از استحصال نمک در کشورمان، درب این منطقه فاعل می‌گیرد. در منطقه سردره گرمسار تعدادی طریق فرعی در دوطرف شارع وجود دارد که به معادن نمک منتهی میشود. برای شوق مندان و آشنایان به مسایل ژئوتوریسم و زمینشناسی بخصوص دانشجویان, چگونگی بهره برداری از این معادن ولایه های خاصی که دراین معادن وجود دارد بسیارآموزنده و مفید است.


 

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در پنجشنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴ قبل از ظهر، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: جاهای سیاحتی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha