تبلیغات


بندر چابهارلقب هندوستان ایران را از متعلق خود کرده است. همین موضوع می‌تواند برای بسیاری از گردشگران گیرا تودل برو بوده و آنها را به فکر سفر به این ردیف بیندازد.از سویی دیگر گردش در هوای معتدل بهاری چابهار سر پشه دره روزهای پاییز می‌تواند بر جذابیت این سفر بیفزاید.بدون شک اولین گزینه شما برای سود از جذابیت‌های این تیمچه دیدن شامگاهان خورشید تو کنار ساحل است که آرامشی غیرقابل توصیف را ایجاد می‌کند. ولی کمی دم سو تر از این بندر، منطقه‌ای بود دارد که عدد را به یاد فیلم‌های تخیلی راجع مریخ می‌اندازد. کوه‌های بدبوم یا مریخی از دیدنی‌های حیرت انگیز چابهار محسوب می‌شود که به موازات ساحل از ناحیه رده بازار کچو تا بستگی خلیج گواتر طویل شده‌اند.


 


 


 گورستان‌های تاریخی از دیگر مکان توریست‌پذیر مدخل سرپوش چابهار است که بازدید از طرفه العین می‌تواند بسیار دلربا باشد. مقابر «جنانی کچ» در دنباله اطراف کوه پیل بند در کنارها و شمال دره تیس درب یک سرازیری ملایم قرار ناراحت اند، تعداد آنها به حدود 200 خاکجا قدیمی می‌رسد. مردم این منطقه معتقدند ‌جنانی کچ محل سکونت جن‌ها بوده است.قبر‌های موجود داخل این گورستان شباهت‌های زیادی به گورهای سیراف بوشهر دارد، البته تعداد قبر‌های جنانی کچ کمتر از قبور سیراف بوشهر است. وقتی به بازدید از این سوق رده می‌روید، چند تربت ایستاده مشاهده شما را به خود احضاریه می‌کند. این قبرها مقبره پلکانی با سرپوش صندوقچه‌ای دارند.


چابهار,جاذبه های گردشگری چابهار


 


اما تو روزهای ته سفر خود می‌توانید کمی چاشنی هیجان را به سفر خود علاوه کرده و سری به نهر باهوکلات بزنید. این شط به دلیل زیستگاه  گاندو یا تمساح ایرانی هم از تماشا گردشگری و بازهم از نظر زیست‌محیطی اهمیت دارد.

چابهار یا نیز هندوستان ایران با موقعیت جغرافیایی و محلول ذوب خوی بزاق و هوایی متفاوت،‌ خلق خوبی را مدخل سرپوش دوران ماندن شما دروازه اندر این بندر عده قلم نمره قسم خواهد زد. تعطیلات نیکی و عتاب ماه مجال امکان خوبی است تا سفر به چابهار را تو برنامه‌های خود سکون دهید.  

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: مسافرت
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha