تبلیغات

 


آبشار لادیز
آبشار لادیز یکی از جاذبه های روستای لادیز، سر پشه دره فاصله کمی از شکفت لادیز صحیح شده است. روستای لادیز از حومه بخش میرجاوه بلد زاهدان می باشد و سر پشه دره 25 کیلومتری جنوب غربی شهرستان میرجاوه محقق حادث شده است و همه ساله به ویژه درب فصل تابستان گردشگران زیادی را به طرف خود جاذبه می کند.آب و هوای روستا سر پشه دره فصل پاییز و زمستان و اوایل بهار نامرغوب و دلپذیر و باب تابستان سوزان پررونق بامحبت است. شط لادیز نیز از شمال آبادی عبور می کند. این قریه قدمت چندانی ندارد و از مناطق ییلاقی عشایر بلوچ بوده است که سال ها پیش به سکونتگاه دائمی تبدیل شده است. آبشار لادیز در دامنه های شرقی کوه زیبای تفتان محقق حادث گشته که طبیعتی ییلاقی و بینظیر دارد. در بقیه مسیر لادیز، چهره متفاوت تفتان سر پشه دره سیمای روستای انجیره، تمین و سنگان دیده خواهد شد.


 


سیستان و بلوچستان,آبشارهای سیستان و بلوچستان


آبشار «گلیک»
آبشار گلیک در  استان سیستان و بلوچستان حقیقت است. یکی ازمکانهای تفریحی وگردشگری شهر نیکشهر آبشار گلیک دروازه اندر بخش لاشار حوزه دهستان لاشار جنوبی دروازه اندر روستای جاکس است. آبشار گلیک که یکی از زیباترین آبشارهای سوق رده است 6 متر خراج دارد و بصورت پلکانی با حوضچه های زیبا وصخره ای چشم هر بیننده ای را به خود بردن می کند. وجود پوشش گیاهی نادر و گیاهان دارویی دروازه اندر مسیر آبشار از دیگر جذبه های دیدنی این آبشار است. این آبشار تو فاصله 69 کیلومتری نیکشهر و یک ونیم کیلومتری راه ترانزیتی چابهار به ایرانشهر فراغ دارد. 


 


 


 
آبشار گواتامیچ (پیپ)
آبشار «پیپ» با شهرت اسم محلی «گواتامیچ» تو شرق روستای پیپ از توابع بخش لاشار بلد نیک ولایت برج واقع شده است. این آبشار سر پشه دره فاصله 2 کیلومتری محور ترانزیتی چابهار- میلک روش دارد. این آبشار در حاصل 1300 متری از سطح دریا واقع شده و از کوه های مرتفع پیپ سرچشمه می گیرد. این آبشار همال سایر آبشارهای بلد نیک مدینه به کنا پلکانی است و جریان عصاره آن حوضچه های طبیعی را به لیاقت و عدم آورده است که عرق آشامیدنی اهالی روستای پیپ را تأمین می کند. مناظر سرسبز و اقسام گیاهان دارویی درون این منطقه، حضور ای خاص به آبشار بخشیده است.روستای تنگ سرحه و روستای پیپ با طبیعت بکر و چشم اندازهای طبیعی و انحا پوشش گیاهی، وجود گیاهان دارویی، انواع پرندگان وحشی، نخلستانها، چشمه های آب در دامان پایین کوه، شط تنگ سرحه با مرتبط بودن صخره ها و استخرهای طبیعی و سرسبزی طبیعت آن، گوشه ای از جذابیت های بخش لاشار نیکشهر است. آبشار گواتامیچ در شرق روستای پیپ به فاصله تاخت کیلومتری شاهراه ترانزیت نیکشهر به ایرانشهر و روستای گردشگری بغدان با طبیعت خوشگل و شهامت انگیز و هستی نفس رودخانه رقیق و کم آب و مناظر دیدنی، باغات میوه های گرمسیری و سردسیری سر پشه دره حاشیه رود با چشم اندازهای طبیعی از مناطق بسیار دیدنی برای دوستداران ممارست اسب سواری کوهنوردی و طبیعت سیار است.  


 

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۸ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: مسافرت
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha