تبلیغات

ششهرستان فروغ شعاع و تاریکی که تا چند سال پیش سولده نامیده می شد از شهرهای مهم رستمدار بخشی میان رویان و مازندران است. این شهرستان دارای تاخت منطقه سردسیری و گرمسیری با بلوکات بسیار است که مهمترین آنها بالاده نامیده می شود.


دریاچه الیمالات


دریاچه سد الیمالات داخل ۸ کیلومتری نور تو مسیر اتوبان نور ـ چمستان فراغت دارد و فاصله آن از جاده اصلی نور به چمستان حدود ۳ کیلومتر است. به عبارتی دریاچه الیمالات در مسیر طریق ارتباطی ضیاء به چمستان فراغ دارد و دروازه اندر قسمت جنوبی دوراهی روستای کارگرکلا جای ناراحت است. فاصله نفس از طریقه اصلی نور به چمستان حدود سه کیلومتر برآورد می شود.


مکانهای تفریحی ولایت و دهستان نورپارک جنگلی کشپل
در حوزه استان مازندران شهرستان نور ولایت برج چمستان درمسیر ییلاقی لاویج ودر فراوان زیاد فاصل ۲/۵ کیلومتری از چمستان با موقعیت جغرافیایی از شمال به شارع نور-چمستان واز نیمروز جهات به کوه لاویج و آب گرم لاویج وشرق به جنگلهای چمستان واز مغرب باخترزمین ناپدیدشدن و خاور به لاویج رود و شهرک صنعتی چمستان صحیح شده‌است. این مصاف بمساحت ۷/۲۱ هکتارمی‌باشد گشاده نظر غطا حمایت نیز دارای شش تیپ جنگلی توسکا- لرک وتوسکا- توسکاوبلوط- افرا، بلوط – ممرز – انجیلی و ممرز – انجیل است نقشه به اینکه از این محدوه بعنوان تفرجگاه درب گذشته مورد کاربرد بهره جویی واقع می‌گردید. (و همچنین بخاطر فنا سنگ آهن در شط این مسیر قدیما دارای کوره‌های ساچمه سازی بوده‌است که هنوز باز بقایای دم موجود می‌باشد)و داخل واقع نیستی چشمه‌های با دبی خوب این امکان را برای استعمال فراهم نموده گشوده طرف شهرداری چمستان تاسیسات وتسهیلات پراکنده بدون طرح از قبیل چشمه باب معدنی، آ لاچیغ، حصارنرده‌ای، مرقات سنگی، مغازه مواد غذایی و کته کبابی، پارک بازی برای بچه‌ها وزمین بازی هندبال و والیبال و سرویس بهداشتی فاعل گرفته بود. که تو طی موافقت اداره کل منابع طبیعی سوق رده ساری و موسسه جنگلها درون واگذاری اجرای طرح مدیریت بهره وری به شهرداری چمستان عمل به تهیه طرح هادی شده‌است. که باب زون متمرکز اشکال امکانات و تسهیلات مجاز دروازه اندر تفرجگاه و درب زون بازسازی نیز برای بهره گیری دروازه اندر آینده مبادرت به نهالکاری با ضرر ازگونه‌های بومی خواهد شد بایست به ذکر است منابع مالی این طرح از طریق شهرداری چمستان تامین خواهدشد.آبشار عصیر حل پری


این آبشار باب فاصله ۵ کیلومتری شهرستان نور، نزدیکی بلد رویان راست شده‌است. در عرق پری درختان با فاصلهٔ کم از یکدیگر صبر دارند و بیشتر مناطق بکر و تبانی نخورده مانده‌است. این ناحیه همسایه کجور و یوش می‌باشد. آبشار عصیر حل پری درون کنارهٔ شاهراه قرار گرفته‌است. این آبشار، همسانی و اختلاف چندانی به آبشار ندارد زیرا قسمتی از سنگ‌های کوه در پی رانش زمین تو شیب تند کوه گروه شده‌اند و عصیر حل کمی از لابه‌لای این سنگ‌ها مدخل سرپوش جریان است.اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای بلد رویان تقریبا ۱۰ منصب سانتی‌گراد است. درختان جنگلی مدخل سرپوش مناطق کم ارتفاع‌تر و درختان کاج دروازه اندر نقاط بلندتر دیده می‌ شوند.

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۰ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سفر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha