تبلیغات

غار علیصدر یکی از بی نظیرترین و دلپذیر منظره ترین غارهای طبیعی کاردان قایقرانی دنیا است که مدخل سرپوش روستای علیصدر از توابع بخش خاک تپه شهرستان کبودراهنگ و 75 کیلومتری شمال غربی ماه همدان؛ به طول جغرافیایی 48 میزان جایگاه و 18 دقیقه و پهنه بیان 35 منزلت و 18 دقیقه و بلندی 1900 متر از سطح دریا راست شده است.
در بدو ورود معشوق رسوبات کربنات کلسیم در سقف و دیواره های محدوده وسیعی از شکفت علیصدر هستیم، این رسوبات گویای این هستند که سر پشه دره گذشته در محدوده مغاک علیصدر نیز ماء مایع شیره وجود داشته است. بالا فعلی عصاره درون مغاک علیصدر سر پشه دره حدود ۵۰ متر پایین تر از این محدوده است. ارتفاع ماء مایع شیره غار علی رئیس آغوش همدان درب قسمتهای مختلف نزاکت مال از صفر تا ۱۴ متر تو نوسان است. تمامی کانال های مغاره علیصدر درب همدان هنوز کشف نشده اما در برخی از کانال های مغاک ۱۰ الی۱۱ کیلومتر پیشروی شده است؛ به طور رسمی درک کردن حاضر۲۱۰۰متر مسیر آبی از طول مغار شناسایی شده که ارتفاعی بین ۱ تا ۳۵ متر، وصف و درازا ۲ تا ۱۵ متر و غور ۱ تا ۱۷ متر دارد. برای بازدید از مغاره علیصدر تو همدان خلف از طی مسیر مناسب آگاه قایقرانی، مسیر نسبتا طولانی در خشکی طی می شود و خلف از دم دوباره گشت با قایق استمرار می یابد. از ۱۴ کیلومتر مسیر کشف شده، ۴ کیلومتر از معابر که با پرژکتور ضیاء پردازی شده اند مورد بازدید آرامش می گیرند.بر اساس رده بندی حرارتی ماء مایع شیره غار علی بر جزو آب دهان منی های سرد (حدودا ۱۲ درجه) محسوب می شود. همچنین فاقد بو و مزه خاص است، رنگ دم آبی کم رنگ و بسیار شفاف و تاریک است به طوری که حتی درون نقاطی با عمق عصیر حل غار علیصدر ۵ متر بستر ثانیه در پرتو معمولی و با چشم غیر مسلح به خوبی متبحر رویت است.


قایقرانی در غار علی صدر: آنچه مغاک علیصدر دروازه اندر همدان را از سایر غارهای آبی کره ارض متمایز می کند، سهولت بهره وری از کانالهای آبی اندر غار علی والا بالانشین و ذیل است که به آماده وسعت دم به راحتی می توان در نزاکت مال طی مسیر کرده و با قایق های معمولی از بیرون آنها گذشت.


 


  موفقیت عبدالله حاجیلو دروازه اندر توسعه و معرفی سوراخ تا بحدی بود که سلطان را نیز برای بازدید از غار سر پشه دره ۵ مهرماه ۱۳۵۵ ترغیب کرد که طی ثانیه مقرر شد اضافه بر تماس برق سراسری به علیصدر و روستاهای حوالی و آسفالت راههای دسترسی به مغاک علیصدر، پیوستگی به ایجاد مهمانسرای جهانگردی تو ده علیصدر رفتار شود. 


 

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در یکشنبه، ۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: گردشگری ایران
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha