تبلیغات

کالپوش صف کالپوش تو شهر میامی بلد شاهرود استان سمنان حقیقت شده است. جلال ای بهشت متد از طبیعت سرخ و آتشین، آکنده از شقایق هایی که چشم تمام بیننده ای را مسحور می کند، یکی از جلب های طبیعی و فصلی صف کالپوش است که جمع ساله دروازه اندر اردیبهشت ماه، رُخ می نماید. دشت شقایق های کالپوش سر پشه دره 140 کیلومتری سرشت میامی فراغت دارد که دشت اول (گدایان و معرکه گیران) هایش دروازه اندر فصل بهار مملو از گل های شقایق و دروازه اندر شهریور پر از تراب های آفتابگردان می شود و داخل پاییز و زمستان به دلیل مجاورت با معاذ حیات جانور و پارک ملی گلزار از موقعیت تحت العاده گردشگری برخوردار است. شیمبار دشت اول (گدایان و معرکه گیران) شیمبار یا شیرین بهار، مرز میان استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری است که در 75 کیلومتری مسجدسلیمان آرامش دارد. از دیدنی های دشت اول (گدایان و معرکه گیران) شیمبار کوه قلندران است که ممتلی از انگورهای یاقوتی است که مالک خصوصی ندارد! مهمترین معبر دسترسی به این منطقه، مسیر جدیدالاحداث مسجدسلیمان به شهرکرد است که ملتفت شدن حاضر تا ابتدای ردیف به صورت آسفالت شده است. داخل درون ناحیه رده بازار راه های دسترسی شنی روستایی رتبه 3 نیستی دارد. مسیر اصلی از بخش اندیکا به سمت بخش بازفت راستا داشته و از وسط منطقه می گذرد. بخشی از این مسیر آسفالت بوده و حصه تقسیم هایی از نفس شنی است. مسیرهای مالرو و فرعی نیز نیست دارد که با پیاده روی امکان تردد و مشاهده وحوش باب آنها محفوظ آمین گویی است.   


شاندیز شاندیز یکی از مناطق ییلاقی و خوش عرق و هوای نواحی مشهد است که داخل بخش طرقبه و سر پشه دره فاصله 30 کیلومتری غرب مشهد و حدود 13 کیلومتری طرقبه و در مسیر منهج مشهد به ابرده و زشک درست شده است. چشمه سارها و باغ های نامعدود و معدود ، فضای سرسبزو شاداب آبرومند ، رودخانه و چشمه اندازهای زیبا و مصفا و آب دهان منی و هوای مناسب و به ویژه تولیدات صنایع دستی از قبیل اشکال وسایل پوستی و چوبی و سوغاتی های دیگر و امکانات رفاهی و تنها های اداری و خدماتی ، این قطار ییلاقی را به صورت گردشگاهی مهم درآورده است که مورد توجه ساکنان مشهد و مسافران و زائران است. از کل نقاط دیدنی شاندیز پارک جنگلی است. محصولات عمده باغی شاندیز عبارتند از : گیلاس ، زردآلو، گوجه فرنگی ، هلو، آلو ، انگور، توت، گردو، بادام. روستا های سرآسیاب ، ارچنگ ، خادر ، ابرده پایین و بالا و زشک دراطراف شاندیز و در طول یک تنگ طولانی رسم دارند و از عصاره یک نهر مشروب میشوند.


 


عنبران


روستای عنبرای دروازه اندر 26 کیلومتری مشهد و مدخل سرپوش فاصله یک کیلومتری طرقبه صحیح شده است. مناظر سرسبز با علفه خودرو و خوشبو باعث شده این روستای زیبا را عنبران بنامند. عنبران با باغ های سرسبز ، کافه و غذاخوری های متعدد و سایه اندازهای فراوان و شبهای بسیار زیبا ، مسکن مناسبی برای مسافران و زائران و ساکنان مشهد است.


 


 


 


بند گلستان 


از جمله نشانه ها کارها تالیفات تاریخی مشهد، سدی قدیمی معروف به بندگلستان است که مدخل سرپوش 12 کیلومتری مشرق زمین مشهد و تو حدود 4 کیلومتری طرقبه صحیح شده است. این بند از رد دوران تیموری می باشد. از امکانات موجود باب بند گلشن می توان به رستوران، قهوه غرفه و مجموعه قایقرانی استعاره کرد.


 


 

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در سه شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۹ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سفر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha