تبلیغات

باغرود ناحیه رده بازار و شهرکی سرسبز است که داخل ۱۲ کیلومتری شمال شهر نیشابور طمانینه آرام دارد. دره‌ای که در وقت حسن رودخانه‌ای درون جریان است و اطراف آن پوشیده از درختان میوه،گردو ،چنار، گیلاس، سیب و ... است.باغرود یکی از معروف‌ترین مراکز گردشگری طبیعی درون نیشابور به رقم می‌آید که مدخل سرپوش مسیر جاده منتهی به ثانیه نیز مناطق و روستاهای دیدنی دیگری چون برف ریز قرار دارند. چنانچه قصد سفر به نیشابور دارید، پیشنهاد می‌کنیم از این ردیف ییلاقی نیز دیدن کنید. مدخل و هزینه اصلی ساکنان باغرود از راه کشاورزی است و باغ‌ های سرسبز و خاک حاصلخیز بسیاری در این ناحیه هستی نفس دارد.رونق کشاورزی درون منطقه باعث شده است جمعیت کمتری روی به دامداری بیاورند. عده‌ای از ساکنان ناحیه رده بازار نیز در اردوگاه شهید رجایی مشغول کار هستند که یک سربازخانه پیاده نظام بزرگ نظامی و یک منزلگاه بین‌المللی گردشگری تیمچه است.


 


روستای برف ریز نیز از همه مناطق دیدنی این مسیر است که درب میانه طریقه و مدخل سرپوش سمت غربی فراغ دارد. این قریه به دیده‌ بان ولایت برج نیشابور نیز عنوان دارد.این صف برف گیر‌ترین محل است و چشم انداز بینظیر و چشمه‌های ماء مایع شیره متعدد و عصیر حل و هوای بسیار خوب نفس باعث شده سالک یکی از مناطق مهم توریستی نیشابور مدخل سرپوش نزدیکی دوره جنوبی ستیغ بینالود به رقم آید. این مجتمع دارای امکانات فرهنگی از قبیل کتابخانه،نمازخانه،سالن اجتماعات تابستانی،کارگاههای خودی مهارتی،سینما و رصدخانه است.از امکانات ورزشی دم می‌توان به زمین چمن،استخر شنا،دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی اشارت کرد.سالنهای پذیرایی،درمانگاه،فروشگاه، مهمانسرا و کمپ‌های تابستانی از دیگر امکانات این مجموعه است.
سایر جاذبه‌ های گردشگری این مجتمع مشتمل سد برجسته خاکی،دریاچه پرورش ماهی،باند پروازی هواپیمای گلایدر،مزارع زعفران،زنبورداری،باغات میوه،فضای سبز و غذا پرواربندی گل و گیاه است. ظرفیت پذیرش منزلگاه برای اردوهای یک روزه ۵۰۰۰ آدم و اردوهای چند صوم امساک ۲۵۰۰ فرد تعداد می‌باشد. داخل مسیر و حتی خارج آنسو اولاد این اردوگاه نیز روستاهای دیگری چون دربهشت، برف ریز و ... حقیقت شده‌اند که دارای مناظر،زیارتگاهها و مناطقی برای اطراق نیمروزی داخل فصل تابستانند.به عنوان مثال درصورتی که به کوهنوردی علاقه‌مند باشید،یکی از قسمت‌هایی که هواداران بسیار برای تماشا دارد «هفت غار» است که در همین مسیر شارع باغرود محقق حادث شده است.

روستای برفریز نیز از تمام مناطق دیدنی این مسیر است که سر پشه دره میانه طریق و درون سمت غربی آن قرار دارد. این روستا به دیده‌ بان کشور نیشابور نیز آوازه دارد.این تیمچه برف گیر‌ترین محل است و چشم انداز خوشگل و چشمه‌ های عرق متعدد و عصیر حل و هوای بسیار خوب متعلق باعث شده سالک یکی از مناطق مهم توریستی نیشابور دروازه اندر نزدیکی ذیل جنوبی ستیغ بینالود به شمار آید. همچنین مناظر زیبای کوهستانی و کوه‌های سر به فلک کشیده واقع درون شمال ناحیه رده بازار همواره پذیرای طبیعت دوستان و کوهنوردان مشتاق است.
راه دسترسی به منطقه
در مسیر کمربندی اتوبان نیشابور-مشهد هنگامی که به میدان باغرود رسیدید،به سمت سرشت جاده‌ای کورس دور بانده فراغ دارد به نام شاهراه باغرود که درب انتهای ثانیه اردوگاه و پشت از ثانیه روستای باغرود حقیقت شده‌اند. حالا که سر پشه دره روزهای پایانی هنگام انفصال تابستان هستیم،پیشنهاد میکنیم سری به این مکان بینظیر و خوش عصاره و هوا بزنید و درون گرمای تابستان،خنکای این منطقه زیبا را بچشید.

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴ بعد از ظهر، ۴ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: گردشگری ایران
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha