تبلیغات

کندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که مدخل سرپوش دهستان سهند بخش مرکزی شهر اسکو درست شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که شکل خانه‌های لحظه که به‌مانند کندوی عسل داخل دل کوه کنده شده‌اند است.


 


آنچه روستای کندوان را بر سر لهجه اصطلاح ها انداخته است ویژگی های فرهنگی و بومی لحظه است اما نمی شود به سادگی از معماری عجیب و تعجب انگیز دم گذشت. روستای کندوان به دلیل ویژگی های زیادش تخلص جهانی دارد و توریست های خارجی فراوانی را به خود احضار کرده است ولیکن هنوز خیلی از مردم ایران و بومی های منطقه توان به خاک این خطه شهید پرور و غرور انگیز نگذاشته اند. ساختار دلچسب و معماری منحصر به یگانه این قصبه باعث شده است تا روستای کندوان درفهرست رد قابل درج در میراث جهانی یونسکو ثبات بگیرد هر چند هنوز این همدلی رخ نداده است  و تاکنون تلاشی برای نگارش نهایی نزاکت مال انجام نشده است.


 


کندوان,روستای کندوان


 


 
پیشنیه روستای کندوان
به گفته باستان شناسان سابقه این آبادی به 3000 سال پیش می رسد. مردمان دم سنگهای را کنده ودر قلب خاطر کوه زندگی را بنا نهادند.دامداری و کشاورزی و باغداری برجسته فعالیت مردمان این روستاست،لوله کشی ماء مایع شیره و برق درون دل این سنگ ها همزیستی مسالمت آمیز بشر با محیط زیست را مدال میدهد . کندوان همسان تعزیه زیبای سود از طبیعت داخل زندگی دد است.


 


 
شاید برایتان جاذب باشد که اکنون تمام خانه های این ده سند دارد و حالا تمام شخصی که بخواهد صاحب غرفه ای شود باید مجوزهای حین را دریافت کند. نکته جالب دیگری که تو مورد این ده شنیده می شود شرط زناشویی است که تمام پسری که قصد مواصلت داشته است باید خانه ای را حفر می کرده است تا بتواند مدخل سرپوش روستا ساکن شود.


 اگر طالب سفر با اتوبوس ، صف ترن یا هواپیما هستید می توانید به راحتی بار سفر به این قصبه را ببندید  زیرا باب روزهای نامشابه و آشنا هفته امکان سفر با وسایل نقلیه عمومی هستی نفس دارد. تنها تفاوت مدخل سرپوش این است که باید به ابتدا به ملک تبریز بروید و پایان به روستای کندوان برسید.

+ نوشته شده توسط Hamishedarsafar در چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۵ قبل از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: سفر
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha